23 Ağustos Başkanlar Kurulu Bildirgesi

August 23, 2017

Sendikamızın Başkanlar Kurulu toplantısı bugün Genel Merkezimizde gerçekleştirilmiştir. Başkanlar Kurulumuzun ana gündemi; 11-12 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan Genel Merkez Genel Kurulu ve Şube Genel Kurulları ile yapılacak delege seçimleridir.

Bilindiği üzere son günlerde 2 Şube Başkanı açıklama yaparak Şube Seçimlerinden kaçmaya çalıştıklarını beyan etmişlerdir. Bunun nedeni, üyelerin oyunu alamayacak olmalarını bilmeleridir. Sandıktan kaçan bir Başkan, zaten Başkan değildir.

Kısaca süreci bir kez daha açıklarsak; ilk olarak Genel Merkez Yönetim Kurulu, Ana Tüzüğümüzün 14.Maddesi uyarınca en geç 4 senede bir Olağan Genel Kurul kararı almakla yükümlüdür. Son Genel Kurul 2013 yılının 7-8 Aralık tarihlerinde yapıldığı için, 4 yıl geçmeden Genel Kurul kararı alınmıştır. Bu durum Şube Başkanlarına öncelikle 8 Ağustos’ta Şile’de sözlü olarak, 17 Ağustos’ta da, 15 Ağustos tarihli seçime esas olacak listelerle birlikte noter aracılığı ile gönderilmiştir. Şube seçimlerinin de tüzüğümüzün 33.maddesine göre Sendika Genel Kurul Toplantısından en geç 2, en az 1 ay önce tamamlanması gerekmektedir. Bu durumda Sendikamız Şube Seçimlerimizin 11 Eylül – 11 Ekim tarihleri arasında tamamlanması gerekmektedir. İzmir ve Antalya Şubelerimiz, Genel Kurul sürecini, Genel Merkez talimatları doğrultusunda başlatmış bulunmaktadır. İstanbul Anadolu Yakası Şubesi ve Ankara Şube ise süreci başlatmaktan imtina etmektedir. Bu iki şubenin Genel Kurulları delege ile yapılacak olup, delege yönetmeliğinin 8.maddesi uyarınca seçimler Genel Merkez Yönetim Kurulunca ilan edilen yer, gün ve saatte yapılacaktır. 8-11 Eylül tarihleri arasında yapılacak Şube Delege Seçimlerinin yer ve saatleri bilahare bildirilecektir.

2 Şubenin de seçimlerden ve üyelerden kaçmaya çalışarak elde edecekleri bir menfaat yoktur. Zaten hukuken de mümkün değildir. Şube seçimleri yukarıda belirttiğimiz tarih aralığında gerçekleştirilmek zorundadır.

Son olarak; şubelere hangi iş yerlerinin bağlı olacağı ve değişikliği düzenleyen tüzüğümüzün 31.Maddesine istinaden yapılan değişiklikle şubelerimizin görev ve sorumluluk alanı Tüzük ve yasalara uygun olarak genişletilmiştir.

Korkunun ecele faydası yoktur. Seçim tarihlerini öteleme çabaları sandıktan çıkacak sonucu değiştirmeyecektir. Kaybedeceklerini idrak etmelerinin korkusuyla internet siteleri üzerinden yayımladıkları iftiralara cevabımızı siz değerli üyelerimiz aracılığı ile sandıkta vereceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Benzer Haberler

Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal, Nevşehir Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu'nu Ziyaret Etti

DEVAMI

Pazar Mesai Ücretlerine Dair Bilgilendirme

DEVAMI

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar