Kurban Bayramı İzinleri

August 21, 2017

Değerli Üyelerimiz,

Bugün, THY A.O. Personel Yönetimi Başkanlığı tarafından, Kurban Bayramı nedeni ile toplu izin kullanımına dair gönderilen mail, İş Kanunu ve Yıllık Ücretli İzin Yönetmeliğine aykırı bir durum oluşturmaktadır. Yıllık Ücretli İzin Yönetmeliği’nin 10. Maddesine göre toplu izin kullandırmanın izin kurulu izin çizelgelerinde gösterilmesi gerekmekte olup, bu çizelgelerde gösterilmediğinden dolayı bu şekilde bir uygulama yapılması kanuna aykırıdır.

Cumhurbaşkanımızın, devletimizin tüm çalışanlara tanıdığı idari iznin, fedakâr THY A.O. çalışanı üyelerimizden esirgenmesini doğru bulmuyor ve 28-29 Ağustos 2017 tarihlerinin idari izin olarak değerlendirilmesini talep ediyoruz. Aksi takdirde tüm Hukuki yollara başvuracağımızı saygıyla duyururuz.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde, uçuş personeli olarak görev yapan üyelerimize rızası dışında imzalatılmaya çalışılan muvafakatname de Hukuka aykırıdır. Bu konu ile ilgili olarak da Hukuki yollara başvurulmuş olup neticesi siz değerli üyelerimizle paylaşılacaktır.

TÜRKİYE SİVİL HAVACILIK SENDİKASI
YÖNETİM KURULU

Benzer Haberler

Tıp Bayramı Kutlu Olsun!

DEVAMI

Merka Sigorta

DEVAMI

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar