1 Mayıs'ı İzmit'de Coşkuyla Kutladık

May 1, 2019

Hava-iş Sendikamız Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, Yönetim Kurulu üyelerimiz, çalışanlarımız ve temsilcilerimizin katılımıyla, Konfederasyonumuz Türk-iş’in aldığı karar neticesinde bu sene 1 Mayıs kutlamalarının merkezi olan İzmit Milli İrade Meydanı’nda, ülkemizin dört bir yanından gelen işçi kardeşlerimizle bir arada 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü kutlandı.

Kıdem hususunun ön planda olduğu mitingde Türkiş Başkanı Ergün Atalay; “Kıdem bizim son kalemiz; kıdemle çalışan 17 milyon, kıdemin etkileyeceği insan sayısı 40 milyon, ülkenin yarısı. Bu hususta mevcut yapıya dokundurtmayacağız" ifadeleriyle kürsüden miting alanındakilere seslendi.

Sendikamız Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal; “Son yılların meydana sığmayan, yüzbine yakın katılımın sağlandığı bu büyük mitinge yer, kabin, kokpit ve istasyonlarda görev alan emekçi kardeşlerimle beraber katılarak Hava-iş ailemizi temsil ediyoruz. Emekçinin alın teri soğumadan hakkını alabilmesi için, işçilerin maruz kaldığı her türlü haksızlığa karşı çıkmak için, çalışma koşullarını iyileştirmek için bugün yine emekçi kardeşlerimle alanlardayız. Emeğin değersizleştirilmesine izin vermemek için en ön safta yerimizi almaya devam edeceğiz, dayanışmamız hepimize güç katsın” diyerek işçilere seslendi.

Sağlıklı, güvenli, hak ettiğinin karşılığını aldığı, insan onuruna yakışır koşullar da çalışmak her emekçinin hakkıdır. İşçinin, emekçinin mutlu, huzurlu olmadığı bir ülkede gelişmeden, sosyal barıştan söz etmek mümkün değildir. Biz Hava-iş Sendikası olarak emekçi kardeşlerimizin taleplerini dile getirmeye devam edeceğiz, her türlü zorluğa göğüs görerek hak mücadelemizi sürdüreceğiz. Sıkça dile getirdiğimiz gibi adaletsizliği adaletle yeneceğiz.

Din, dil, ırk, siyasi düşünce ayrımı olmaksızın, emek gücüyle yaşam mücadelesi verenler olarak, hak mücadelemizin simgesi olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günümüzü kutlar, bugün Kahramanmaraş'ta 1 Mayıs programına giderken kazada hayatını kaybeden işçilere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.

 

Benzer Haberler

Babalar Gününüz Kutlu Olsun!

DEVAMI

HAVA-İŞ YÖNETİMİ, YURT İÇİ TEMSİCİLİK ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

DEVAMI

26 Nisan Dünya Pilotlar Gününüz Kutlu Olsun

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar