İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası Kutlu Olsun

May 5, 2021

Ülkemizde 1987 yılından bu yana her yıl 4 ile 10 Mayıs tarihleri arasındaki haftayı İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası olarak kutluyoruz. Hafta boyunca işyerlerindeki çalışma ortamını daha sağlıklı ve daha güvenli kılmak için yapılan çalışmaları, alınan tedbirleri gündeme getiriyoruz.

Bu yıl tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen Kovid-19 salgını, insandan insana bulaşan bir virüsün etkisinin bireysel olmanın çok ötesine geçip bütün toplumu, ekonomi ve çalışma hayatını ve dünyayı nasıl değiştirdiğini çarpıcı bir şekilde gösterdi.

Çalışma yaşamında, çalışan sağlığına zarar verebilecek etkenlerin ortadan kaldırılması, iş kazalarının önüne geçilmesi, meslek hastalıklarına yakalanmadan ruhsal ve bedensel sağlıklarının korunması en temel ilkemizdir. Hava-İş Sendikası olarak bu doğrultuda işveren ile İSG Kurulları ve üyelerimiz arasında bu hassasiyeti artırmak adına İSG eğitimleri düzenliyor çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Taşıdığımız bu hassasiyetin üyelerimizde de olduğunu görmek bizleri memnun etmektedir.

Tüm bu duygular ile 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftasını kutluyor, sağlıklı, huzurlu günler diliyoruz.


Saygılarımızla,

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)
20.04.2021 tarihli Yer İSG Kurulu Toplantısı ve 28.04.2021 tarihli Uçuş İSG Kurulu Toplantısı tutanaklarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

 * 20.04.2021 tarihli Yer İSG Kurulu Toplantı Tutanakları

 * 28.04.2021 tarihli Uçuş İSG Kurulu Toplantı Tutanakları

Benzer Haberler

Moneta Medikal Danışmanlık

DEVAMI

THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı Üyelerimizle Bir Araya Geldi

DEVAMI

Sabiha Gökçen Şube Başkanlığı Ziyareti

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar