THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı Üyelerimizle Bir Araya Geldi

April 12, 2017

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın M. İlker Aycı, Hava İş Sendikamızın Abant’ta 21’incisini düzenlediği İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi programına iştirak etti. 10-11-12 Nisan tarihlerinde Taksim International Abant  Palace Otel’de gerçekleştirilen eğitim programımıza 160 üyemiz aileleriyle birlikte  katıldı.

Seminer öncesi toplantıda konuşan Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal, 21’incisini düzenledikleri Abant toplantısında bugüne kadar 3 bin üye ağırladıklarının altını çizerek, “ Abant toplantılarımız sayesinde,  bütün üyelerimizin aileleri, eş ve çocukları ile birlikte olma şansı yakalıyoruz. Sizlerle bir olmak, tanışmak bizleri ileri taşıyacaktır. Sendika olarak hizmet etmiş olmanın verdiği gururu yaşayıp sizlerden aldığımız aidatı sizlere geri verdiğimizi düşünüyoruz.  Aidatlarınızla ayakta kalan sendikamız, aidatlarınızla sizler için icraat yapıyor.  Gönlünüzü bir nebze hoş edebildiysek ne ala, ne mutlu bize. Bu buluşmada sizlere idari izin vererek tanışma, kaynaşma ve motivasyonu sağlama toplantılarına gelmenize yardımcı oldukları için THY yönetimine de teşekkür ediyorum. Terör örgütlerinin hep birlikte ülkemize saldırdığı, içimizdeki hainlerin fırsat kolladığı, üçüncü havalimanı gibi büyük projelerin uluslar arası güçlerce engellenmeye çalışıldığı bir dönemde herkese büyük sorumluluklar düşüyor. Bütün bu güçlere karşı, güçlü olmak için istikrarlı bir ülke olmak için, hepimiz birlik olmalıyız, dosta düşmana karşı iri olmalı, diri olmalıyız. Tarihte de örnekleri çoktur ki, biz kenetlendiğimizde  hiçbir güç bizi yıkamadı, yıkamayacaktır da” diye konuştu.

Abant buluşmasının ikinci gününde aramıza dahil olan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı da, çalışanlara hitaben bir konuşma yaptı, üyelerimizin sorularını cevapladı. Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen toplantıda konuşan THY Yönetim Kurulu Başkanı M. İlker Aycı şöyle konuştu:

“ Kapımız hepinize açık olacak. Yönetim kurulu başkanı olmak, genel müdür yardımcısı olmak bizi sizden ayırmıyor. Birbirimizi dinleyeceğiz sorunlara çözüm getireceğiz. Değerli sendikamızın başında iyi niyetli, kaliteli, pırıl pırıl insanlar var. Bence kim ne derse desin, nasıl bakarsa baksın, biz sizden aile olarak bu şirketin büyümesini gelişmesini istiyoruz. Sendikanın sizi çok iyi temsil ettiğine ben şahidim. Bir başkan olarak ben bunu görüyorum ama bir vatandaş olarak da bunu görüyorum. Beni çok zorladılar. Zaman zaman üzüldüğüm, kızdığım anlar oldu. İşleri gereği doğru yaptılar. Gece buluştuk, gündüz buluştuk, vurduk kırdık ve bir yerde anlaştık.   Ben işlerin devamına bakıyorum. O da işçinin haklarını ne olursa olsun savunuyor. Geliyorlar sizi dinliyorlar, anket yapıyorlar, konuşuyorlar. Toplantılar yapıyorlar. Her bir konu en ince ayrıntısına kadar didikleniyor. Bu bakımdan bu kadar hassas, işine hakim biri karşına gelince bizim yaklaşımımız da buna göre oluyor. Sendika başkanının duruşu size de sendikaya da yakışıyor. Umarım bu başarılarını devam ettirirler. Onları mahcup etmek istemiyorum. Sözlerimizi tutmak istiyorum. Onlar başı dik gezsin, biz başımız dik gezelim, siz başınız dik gezin.”

Hava İş Sendikamız ile Türk Hava Yolları arasında imzalanan protokole de değinen Aycı, sendika  yönetimimiz ile gerçekleştirilen çetin pazarlık sürecine ilişkin ise şu değerlendirmede bulundu:

“Sizin ve sendikamızın etle tırnak olup, geçen yıl yaşanan ağır terör ve darbe girişimi sonrasında meydana gelen zararın etkisini hafifletmek için bize verdiğiniz desteğe şükranlarımı sunuyorum. Ne kadar şanslı bir yönetim kurulu başkanıyım ki, böyle bir sendikamız var ve bize destek olan böyle çalışanlarımız var. Allah emeklerinizi daim etsin. Hiç bir spekülasyona gerek yok. Oturduk sendikamızla bunun pazarlığını yaptık. Onlar çok sıkı pazarlıkçı çıktı. Evet hepimiz kardeşiz ama onlar sizin haklarınız için orada olduklarını biliyorlar. Masada yaman pazarlık yaptılar. Fedakârlık yaparken bile, vefasını ortaya koyarken bile dimdik durabiliyorlar. Biz bu ülkede kıvıranları çok gördük. Ama bu sendika başkanım ve onun yönetim kurulu dimdik duruyorlar. Beni çok terlettiler, hepinizin akıttığı ter helali hoş olsun. Çetin pazarlık sonucunda ortak bir rakamda anlaştık . Ancak şu maddeyi de ekledik. Eğer yıl sonunda bu şirket 100 milyon doları aşan bir kâra ulaşırsa, biz yıllık 8’den 3’e inen rakamı size sene sonunda prim olarak vereceğiz. Ananızın ak sütü gibi helal olsun. ‘Alın terinin hakkını kurumadan ver’ prensibimiz bu. Sizler bu övgüyü hak ediyorsunuz.”

Konuşmasını tamamlayan Sn. İlker Aycı’ya Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal tarafından plaket, üyelerimiz tarafından da çiçek takdim edildi.

Benzer Haberler

Yer İşletme Başkanlığı B Kapısı Ziyareti

DEVAMI

İstanbul Harekat ve Apron Ziyaretimiz

DEVAMI

Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal Depo ve Kalite Kontrol Müdürlüğündeki Üyelerimizi Ziyaret Etti

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar