Laf Değil İcraat İstiyoruz!

January 15, 2016

Değerli Üyelerimiz;

Geçtiğimiz yıllarda defalarca gördüğümüz, hep birlikte rahatsız olduğumuz, THY A.O. yönetimine de birçok kez sizler adına rahatsızlığımızı ifade ettiğimiz, sizlerinde bildiğiniz gibi; haksızlığın, eşitsizliğin ve sizlerin yok sayıldığı bir filmin senaryosunun tekrar yazıldığı THY A.O. yönetim zirvesi Antalya'da icra edildi.

Geçtiğimiz hafta kar yağışı esnasında yaşanan iş bilmezliğin, nasıl krize dönüştüğünü ve sizlere yapılan haksızlıkları da sert bir dille uyarıp, tepkimizi ortaya koyduğumuz; hala sizleri değersiz gören, THY A.O.'nun başarılarını sadece kendine mal eden, uyarılarımızı, sizlerin hak ve menfaatlerinizi korumak adına attığımız adımları, iyi niyetli her türlü teklifimizi, zamana yayıp, zaman kazanarak, kulak ardı eden aynı basiretsiz yöneticilerin, yönetim kadrolarını ödüllendirdiğini, bunu da marifetmiş gibi duyurduklarını hep birlikte izlemekteyiz.

25.Dönem TİS sürecinde sizlerin hak ve menfaatleriniz için bugüne dek yaptığımız hazırlık ve çalışmaların meyvelerini alma vaktinin yaklaştığı bu günlerde sizlere TİS sonrası prim verme vaatlerinin de sizler için hedeflediğimiz büyük kazanımların önünü kesmek niyetiyle sizlerle bu süreçte sergileyip, herkese göstereceğimiz dayanışma ve birlikteliği önlemek için atılmış bir yem olarak görmekteyiz.

Bu açıklamalar sonrası TİS masasında kırmızı çizgimiz olan, en büyük hakkın sizlerin olduğuna inandığımız temettü dağıtımının adil oranlarla ve her sene verilmesi için yapacağımız teklifin mevcut THY A.O. yönetimi tarafından ne şekilde karşılanacağını hep birlikte görecek, samimi olup olmadıklarını da anlamış olacağız.

Bu tür demeçlere itibar etmemenizi, toplu iş sözleşmeniz olmasa yönetimin size günahını dahi vermeye razı olmayacağını, yasalarla korunmuş haklarınızın tek güvenceniz olduğunu, TİS kitapçığının içerisinde yer alan her maddenin ihsan değil, birlikte yapılan mücadelelerle kazanıldığını hatırlatır, birlikteliğimize gölge düşürmek niyetiyle sergilenen oyunlara gelmemenizi, sendikamızla birlikte onurlu mücadelemize omuz vermenizi, bu sayede yeni kazanılacak haklarla 25.dönem TİS sonrası geleceğinize daha güvenle bakmanızı diliyor, saygılarımızı sunuyoruz.

Benzer Haberler

Acı Kaybımız

DEVAMI

Seni Sendika Korur !

DEVAMI

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar