Geçersiz ve Haksız Fesihler 2

October 27, 2016

Değerli Üyelerimiz;

Bugün yayımladığımız ilk yazımızda belirttiğimiz “gereksiz ve yüksek ücretin”, herkesin bildiği gibi, ihtiyaç olmadığı halde, hatta amacına aykırı olarak alınan proje yöneticileri ve iş analistleri kastedilmişken, kasıtlı olarak yazımız farklı anlamlara çekilmeye çalışılmaktadır. Yönetici asistanı pozisyonuna dahi iş analisti alımı yapılmaktadır, bahsi geçen konu; THY bünyesindeki yönetici atamalarıdır.

Şirketin tasarruf tedbirlerinin tek yolunun işçi çıkarmak olmadığını belirtiriz. Öncelikle yapılması gereken, lüzumsuz giderlerin kısılmasıdır. Lüzumsuz giderlerin arasında; müdürlüklerin, başkanlıklara; başkanlıkların, genel müdür yardımcılığına dönüştürülmesi gibi konular da yer almaktadır. Sendika olarak görevimiz; işçinin emeğini ve özlük haklarını korumak olduğu gibi tasarruf tedbirleri adı altında bahane üretilerek işçi kıyımı yapılmasına karşı durmaktır. Bu bizim en temel önceliğimizdir.

Biz, sendika olarak üyelerimizin yüksek ücret alması için mücadele veriyoruz ve Türkiye’de 2016 yılında alınan en yüksek zam oranlarından birisini TİS masasında aldık. Aldığımız yüksek zam oranının yanında şef ve kabin amiri tazminatları gibi ücretleri olumlu olarak etkileyecek çeşitli hususlarda iyileştirmeler yapılması amacıyla yürüttüğümüz ücret komisyonu görüşmeleri, mümkün olduğunca kısa sürede neticelenmek üzere, tekrar başlamıştır. Geçtiğimiz Haziran ayında, sonuçlanmasını planladığımız görüşme süreci; milletimizi derinden sarsan terör saldırı ve girişimleri neticesinde uzamıştır. Önce vatan kaidesi ile çıktığımız yolda, işçi haklarını savunmayı tüm gücümüzle sürdüreceğimizden bir an bile şüpheniz olmasın.

HAVA-İŞ YÖNETİM KURULU

Benzer Haberler

Genel Başkanımızın 1 Mayıs Mesajı

DEVAMI

Yeni Protokoller ve Yeni Kazanımlar

DEVAMI

Kartepe'de Kokpit Personeliyle Bir Araya Geldik

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar