Yıllık Ücretli İzin İtiraz Süreci

December 7, 2021

Değerli Üyelerimiz,

2022 yılı Uçuş Ekibi ve Kabin Ekibi Yıllık Ücretli İzin İtiraz Kurulu 4857 sayılı İş Kanunu, Çalışma Bakanlığı tarafından yayımlanan Yıllık Ücretli İzin Yönetmeliği ve Toplu İş Sözleşmesi içeriklerinde tanımlı usul ve esaslar kapsamında toplanmış ve aşağıda belirtilen kriterler kapsamında çalışmalarını tamamlamıştır.

Bu çalışma sonucunda;

  • Uçuş ekibi üyelerimizden gelen 1510 adet itirazın 689’u (%45,62)   
  • Kabin ekibi üyelerimizden gelen 3469 adet itirazın 2354’ ü (%67,9) karşılanmıştır.

Planlama itiraz talepleri, Üretim Planlama Başkanlığı süreçleri kapsamında Ekip Planlama Başkanlığı’na iletilen taleplere istinaden hesaplanan kotalar dahilinde değerlendirilmiş, her bir talep açıklaması ile birlikte değerlendirilerek önceki yıllara ait planlama skorları, tıbbi gereksinim duyan aile bireylerine ait gereksinimler, aile ile birlikte geçirilecek okul tatil dönemleri, planlanan ay içerisinde tarih değişiklik istekleri kapsamında gerçekleştirilmiştir. Ayrıca talep toplama sürecinde alınan bölünmüş izin taleplerinden itiraz sürecinde vazgeçerek tek parça kullanma talepleri bulunan üyelerimizin de izin birleştirmeleri gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca sistemde itirazı bulunan ancak talepleri gerçekleştirilememiş olan uçuş ve kabin ekibi üyelerimizin planlı yıllık izinlerinden önceki ayın 10’una kadar ilgili birim yöneticilerine yıllık izin tercihinin değiştirilmesi için başvurması halinde Ekip Planlama Başkanlığı tarafından belirlenen kotalar dahilinde değişiklik yapılabileceği belirtilmiştir.

Yıllık izin takas süreci de Ekip Planlama Başkanlığının yapmış olduğu duyuru doğrultusunda ilgili dönem boyunca yapılmaya devam edecektir.

Saygılarımızla,
Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)

Benzer Haberler

24 Ocak İstanbul Temsilcileri Toplantısı

DEVAMI

THY Depo Kalite Müdürlüğü Ziyareti

DEVAMI

Dalaman ve Bodrum İstasyonları Üye Ziyaretleri

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar