Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun

October 7, 2022

Alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz Hz. Muhammedin (SAV) dünyaya teşrif ettiği gece olan Mevlid Kandilini idrak edecek olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

Peygamber Efendimiz (SAV), gerek hayat tarzı, gerekse ilahi söz ve davranışıyla insanlığın yolunu aydınlatmıştır. İçinde bulunduğumuz çağda da, O'nun öğütlerine, telkinlerine daha çok ihtiyaç duymaktayız. Bu bakımdan Mevlid Kandili, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesiledir.

Mevlid-i Şerif, kardeşlik, hoşgörü, tevazu, sevgi, saygı, güven, vefa, hak ve hakikat ekseninde hayatımıza yön vermek için büyük bir fırsattır.
 
“İman etmeden cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmeden gerçekten iman etmiş olmazsınız” hadisinde ifade edilen sevginin bu gece ve sonrasında yolumuzu aydınlatmasını temennisiyle başta üyelerimiz olmak üzere Milletimizin ve bütün İslam Âleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyor, gönül coğrafyamıza ve bütün insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesini diliyorum.Ali Kemal TATLIBAL
Hava-İş Sendikası Genel Başkanı

Benzer Haberler

Hava-İş Ermenek'te

DEVAMI

Mücadelemize Türk-iş Desteği

DEVAMI

Babalar Günü Kutlu Olsun

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar