İSG Kurulu Corona Virüsü Toplantısı

January 29, 2020

Değerli Üyelerimiz,

Çin Halk Cumhuriyetinde ortaya çıkan ve hızla yayılan Corona virüsü ile ilgili Sendikamızın yetkili organlarınca, İş Sağlığı ve Güvenliği Uçuş Kuruluna olağanüstü toplantı talebinde bulunulmuştur.

29.01.2020 tarihinde yapılan toplantıya Sendika İSG Temsilcileri, Türk Hava Yolları Sağlık Müdürü, Uçuş İşletme Başkanlığı ve Kabin Hizmetleri Başkanlığını temsilen müdürler ve Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü İstanbul Havalimanı Başhekimi katılmışlardır.

Corona virüsü hakkında alınan ve alınması gereken önlemler ile alakalı üyelerimizden gelen talepler öncelikli olarak görüşülmüştür. Corona virüsü ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığının Bilim Kurulu oluşturduğu ve bu kurulun Dünya Sağlık Örgütü ile eş zamanlı görüşmeler yaptığı ve önlemlerin bu şekilde alındığı bilgisi İSG Uçuş Kuruluna iletilmiştir.

THY Personeli üyelerimizin ve yolcularımızın Corona virüsünden etkilenmemesi adına alınmış olan kararlar görüşülmüş, gerekli tedbirlerin Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü koordinesinde alınacak kararlar ile ihtiyaç olması halinde tekrar değerlendirilmesi kararlaştırılmıştır.

Hava-İş Sendikası olarak konuyla ilgili tüm gelişmeleri takip etmekteyiz. Gerekli tedbirlerin alınmasının takipçisi olacağımızı, yaşanılacak olan aksaklıkların önüne geçilmesi için denetimlerin daha sık yapılması adına Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığıyla görüşmelerimizin devam ettiğini siz değerli üyelerimize bildiririz.


Saygılarımızla
Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)  
                  

Benzer Haberler

Çalışma Bakanlığı Denetimi Hakkında Duyuru

DEVAMI

ISG Eğitim Kayıtları

DEVAMI

Hava İş Kanunu Teklifi Meclis Başkanına Sunuldu

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar