Dünya Pilotlar Gününüz Kutlu Olsun

April 26, 2020

Havacılığın en temel ve vazgeçilmez unsuru olan, üstlenmiş oldukları sorumlulukla uçuş emniyeti ve havacılık güvenliğinin ayrılmaz parçası olan değerli pilotlarımızın 26 Nisan Pilotlar Günü'nü şahsım ve tüm havacılık emekçileri adına en içten dileklerimle kutluyorum.

Havacılık tarihimizde Feza Evrensev’den başlayan bayrağı bugünlere kadar göklerde yükselten, başta havacılık şehitlerimiz olmak üzere tüm kıymetli pilotlarımızı saygıyla anıyorum.

Onlar savaş zamanında gökyüzündeki şahin gözümüz, barış zamanında umut taşıyan güvercinlerimiz oldular. Her zaman yaptıkları işin ne denli önemli olduğunun farkında hilal ve yıldızımızı göklere taşıdılar.

Bu vesileyle geçtiğimiz günlerde Kovid-19 virüsü sebebiyle hayatını kaybeden Pilotlarımıza Yüce Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve tüm havacılık camiasına bir kez daha başsağlığı diliyorum. Bu salgın sürecinde insanların umudu olan, sağlık malzemelerinden gıda maddelerine kadar tüm ihtiyaçları en zor anlarda, kimsenin cesaret edemeyeceği şartlarda taşımaktan gurur duyan tüm pilotlarımızın bu kutlu gününü bir kez daha kutluyorum.

Büyük sorumluluk gerektiren bu onurlu görevi yerine getiren pilotlarımızı bir kez daha kutluyor, uçuş emniyeti ve havacılık güvenliğinden ödün vermeden daha nice başarılı uçuşlar gerçekleştirmeleri temennisiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 

Ali Kemal TATLIBAL
Hava-İş Sendikası Genel Başkanı

Benzer Haberler

28. Olağan Genel Kurul Sonuçları

DEVAMI

THY A.O Genel Müdürü Bilal Ekşi Sendikamızı Ziyaret Etti

DEVAMI

Aralık Ayı Abant İSG Eğitimlerimiz Tamamlandı

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar