Başkanlar Kurulu Bildirgesi

September 12, 2018

Başkanlar Kurulu Bildirgesi

Değerli Üyelerimiz,

Hava-İş Sendikamız İzmir Şubesi'nde gerçekleştirdiğimiz Başkanlar Kurulu'nda, istişare ederek aldığımız birtakım kararları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bilindiği üzere; Sendikacılığın temel ilkesi ve Sendikamız Hava-İş'in misyonu, öncelikle ekmeğin bekasını temin ederek, üyelerimizin hak ve menfaatlerini azami ölçüde korumak, kazanımlarla en ileriye taşımaktır.

Bu çerçevede;

Havacılık sektörü son dönemde, sadece Ülkemizde değil, global bir sorun olarak, Asya başta olmak üzere tüm dünyada, uçak edinimleri, filo modernizasyonları ve sektörün hızlı büyümesi gibi nedenlerle, pilot ihtiyacını karşılayamamakta, pilot üyelerimize transfer teklifleri gelmektedir. Eğer pilot üyelerimiz kaybedilirse ve uçaklar yerde kalmaya başlarsa, başta Ülkemiz olmak üzere her birimdeki Sendika üyelerimiz doğrudan olumsuz etkilenecek ve silsile halinde maddi sorunlar birbirini takip edecektir. Pilot ihtiyacını karşılamak görevimiz olmamakla birlikte, üyelerimizi kaybetmeyerek maddi manevi olası sıkıntılardan korumak aslî vazifelerimizdendir.

Sendikamız, tüm üyelerimiz ve üyelikten ayrılan tüm Ortaklık çalışanları, yaşanması muhtemel maddi-manevi zorluklar karşısında, her zaman olduğu gibi, bu sıkıntıyı da bertaraf edebilmek için Milli bir duruş sergilemek ve birlik olmak durumundadır. Çünkü bu sıkıntı sadece pilot üyelerimizi değil, hem tüm üyelerimizi hem de Ülkemizi olumsuz etkileyecektir.

Bu sebeple, Sendikamız, THY Yönetim Kurulu'nun tarafımıza gönderdiği pilotlara ilişkin maaş zam teklifini, olumlu karşılamaktadır. Pilot üyelerimiz için yapılan bu iyileştirme zammı, kesinlikle onları diğer üyelerimizden üstün veya ayrıcalıklı olduklarından değil, sadece pilot üyelerimizin kaybını engelleyebilmek adına yapılan bir iyileştirmedir. Sendikamız nazarında hiçbir üyemizin, diğer bir üyemize üstünlüğü veya farklılığı söz konusu değildir. Bilinmelidir ki; bu karar, siz değerli üyelerimizin menfaatleri ön planda tutularak, "Ekmeğin Bekası" adına alınmaktadır.

Sendikamız, siz değerli üyelerimizden aldığı geri bildirimlerle, çok yakında başlayacak olan TİS görüşmelerinde, her birimde görev yapan diğer tüm üyelerimizin mağduriyetlerini gidermek, azami kazanımlarla, refah seviyemizi en üst düzeyde tutmak, iş huzurunu ve iş barışını sağlamak için her konuda mücadeleyi verecektir.

Ülkemizin Milli bir değeri olan THY markasının zarar görmemesini en açık yüreklilikle istememizin yegâne sebebi siz değerli üyelerimiz ve sizlerin ailelerinizdir. Siz değerli üyelerimizin de, THY'nin bu teklifini destekleyeceğinize inanıyor, bu şekilde aynı ifadeyle "Ekmeğin Bekası"nı savunacağınızı biliyoruz.

Bu vesile ile geldiğimiz TİS döneminde, sürece dahil olmanızı, el ele vererek, sizlerle, kazanımlarla dolu, hayırlı bir TİS imzalamayı temenni ediyoruz.

Saygılarımızla

HAVA-İŞ YÖNETİM KURULU

Benzer Haberler

Abant İSG Eğitimlerimiz Hakkında

DEVAMI

SHGM Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri İkinci Oturum Gerçekleştirildi

DEVAMI

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar