Akademi Borçlarının Yapılandırılması Çalışmamız

December 30, 2021

Değerli Üyelerimiz;

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlar ve döviz kurundaki dalgalanmalar sebebiyle başta THY Uçuş Akademisi Mezunu First Officer üyelerimiz ve aldıkları tip eğitimleri sebebiyle THY A.O'na olan borçları bulunan pilot üyelerimizin borç yüklerini hafifletmek, makul bir çözüm bulmak için yapmakta olduğumuz çalışmamız nihayete ermiştir.

Yapmış olduğumuz bu girişim, sorunun müzakere ile çözülmesini öncelemekle birlikte sürecin çıkmaza girmesi ihtimaline karşı hukukî mücadelenin de alt yapısını ve yol haritasını içermektedir.

Yaşanılan soruna dair Sendikamız Hukuk Müşavirleri Sayın Tahir Turan Kaya, Sayın Ali Yağız Pesok ve Sözleşme Hukuku konusunda Uzman Doç. Dr. Umut Yeniocak Beyin katılımıyla çözüm önerilerimizi, izleyeceğimiz müzakere ve hukuk sürecini konuşmak üzere bir toplantı tertip etmiş bulunmaktayız.

Toplantı için 5 Ocak 2022 ve 7 Ocak 2022 tarihlerinden sizler için uygun olanı aşağıdaki numaraya bildirmeniz durumunda ilgili toplantıyı gerçekleştireceğiz.

Ayni zamanda zoom uygulaması üzerinden yapacağımız canlı yayın ile katılımın maksimum seviyede olmasını planlamaktayız.

Sizler için uygun olan tarihi +90 544 320 66 99 numaralı telefona veya aslicanorhan@havais.org.tr bildirmeniz durumunda en fazla talep olan tarihte toplantı planlanacaktır.

Taleplerinizi 03 Ocak 2022 tarihine kadar ilgili telefon numarasına veya mail adresine bildirmeniz gerekmektedir.Saygılarımızla,

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)
Yönetim Kurulu

Benzer Haberler

Acı Kaybımız Osman Gürsu

DEVAMI

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

DEVAMI

Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar