27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi

December 28, 2021

Değerli üyelerimiz;

02.12.2021 tarihinde bakanlıkça tarafımıza tebliğ edilen yetki belgesi kapsamında, işveren THY A.O ile birçok kez yapılan görüşmeler sonucunda; üyelerimize yapılacak ücret zamları ve ek ödeme kalemleri Genel Başkanımız Ali Kemal TATLIBAL tarafından 23.12.2021 tarihinde siz değerli üyelerimize duyurulmuştur.

Genel Başkanımız Ali Kemal TATLIBAL tarafından yapılan duyuru üzerine THY A.O tarafından da sizlere aynı doğrultuda bilgilendirme yapılmıştır. Sendikamız ve THY A.O arasında bu süreçte gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde, üyelerimizin sırtındaki ekonomik yükü bir an evvel hafifletmek ve hak ettikleri refaha en hızlı sürede ulaşmalarını sağlamak için 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi sizlerden gelen talepler doğrultusunda yürürlülük tarihi 2 yılla sınırlı kalmak kaydıyla, alınan zam oranıyla ve haklarımızı koruyarak ülkemizdeki işçi sınıfına ve diğer tüm sendikalara örnek olacak şekilde sonuçlandırılmıştır. Buna göre aşağıda belirtilen ücret zamları oranında anlaşma sağlanmıştır.

1. Altı Ay: Enflasyon + %60
2. Altı ay: Enflasyon + %5
3. Altı Ay: Enflasyon + %1
4. Altı Ay: Enflasyon + %1

Aynı zamanda üyelerimizin vefakâr çalışmaları sonucunda 8 Ocak 2022 tarihinde alınacak maaşlara ikramiyeye esas ücret üzerinden 1 brüt ücret ek ödeme yapılacaktır.

8 Şubat 2022 tarihinde ise alınacak maaşlara Toplu iş sözleşmesinin imza parası kapsamında bir ikramiyeye esas ücret üzerinden 1 brüt ücret ek ödeme yapılacaktır.

Toplu İş Sözleşmesi sürecinden sonra görüşmeler yapılmaya devam edecek olup üyelerimizin sıkıntılarını ve çalışma hayatında yaşadığı zorluklara çözüm bulmaya ve yeni kazanımlar elde etmeye devam edeceğiz.

27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi metni ve prokollerine web sitemizde bulunan sözleşmeler bölümünden ulaşabilirsiniz.

27. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin tüm üyelerimize hayırlı olmasını temenni eder sağlıklı günler dileriz.


Saygılarımızla,
Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)
Yönetim Kurulu

Benzer Haberler

Anneler Günü Kutlu Olsun

DEVAMI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

DEVAMI

Hava-İş İzmir Şubesi 17. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar