Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi

September 4, 2014

Hava-İş Sendikamız Başkanlar Kurulu 21.02.2014 günü Sendika Genel Merkezinde toplanmış ve yeni dönemin ilk Başkanlar Kurulu Toplantısını gerçekleştirmiştir.

Başkanlar Kurulumuz Türk-İş tarafından 15.02.2014 tarihinde gerçekleştirilen kölelik düzenine son, örgütsüzlüğe, kuralsız çalışmaya hayır yürüyüş ve mitingine katılan tüm emekçileri Hava-İş Teşkilatları ve üyelerini, gösterilen yoğun katılımından dolayı kutlamaktadır.

Başkanlar Kurulumuz yeni dönemde işçi-işveren sendika arasındaki kopuklukların giderilerek gelişen, değişen dünya koşullarına uygun diyalogu ön planda tutan çağdaş endüstriyel ilişkiler kurmayı üyelerimiz arasında birlik beraberliğin ve dayanışmanın sağlanması için çalışmayı, çatışan değil çalışan sendika olmayı hedeflemektedir.
Başkanlar Kurulumuz ülkemizde çalışma hayatının sorunlarının biran evvel çözülmesini ve daha huzurlu bir çalışma ortamının sağlanmasını talep etmektedir.

Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de çalışma şartları her gün çalışanların aleyhine bozulmakta, esnek çalışma modelleri hızla yayılmakta, alt işveren uygulamaları çoğalmakta, sendikasız ve kuralsız çalışma teşvik edilmektedir.

Bugün ülkemizde demokrasinin içinde bulunduğu en temel sorun örgütlenmedir, örgütlenmenin önündeki engeller ülkemizde sendikalaşma oranını her gün biraz daha düşürmektedir. Ülkemizde sendikalaşma oranının yaklaşık %9 seviyesinde olması bir demokrasi ayıbıdır.

Demokrasi sadece siyasi partilerin değil, sivil toplum kuruluşlarının ve bireylerin de hareket alanının demokratik ölçülerde genişlemesine imkân veren bir rejimdir.

Başkanlar Kurulumuz, demokrasinin tüm kurum ve kuralları ile işlerliğini kazanması için gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep etmektedir.

Başkanlar Kurulumuz, işkolları yönetmeliğinde 26.07.2013 tarihinde sendikamız aleyhine yapılan değişikliğin ivedilikle düzeltilmesini talep etmektedir.

Başkanlar Kurulumuz, ülkemizde istikrarın önemine inanmakta, ekonomik göstergelerdeki dalgalanma ve kırılganlığın öncelikle üyelerimize ve tüm çalışanlara zarar vereceği endişesi ile ilgilileri birlik, beraberlik ve güvene dayalı sorumluluk almaya davet etmektedir.

Başkanlar Kurulumuz yaklaşan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününün tüm kadınlarımıza ve kadın üyelerimize kadın sorunlarının çözüldüğü, cinsiyet ayrımcılığının önlendiği günler getirmesini temenni etmektedir.

Saygılarımızla…

Benzer Haberler

2014 Asgari Ücret Zammı

DEVAMI

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı

DEVAMI

İftar Davetlerimiz

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar