25. Dönem TİS İmzalandı

March 28, 2016

Sendikamız Hava-iş ile Türk Havayolları A.O. arasında 3 aydır yürütülmekte olan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanmış ve 25.Dönem Toplu İş Sözleşmesi 28.03.2016 tarihinde imzalanmıştır.

Bugün THY A.O. Genel Müdürlük binasında, açık olarak gerçekleşen imza töreninde Sendikamız Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal ve THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ortak hedefte buluştuklarını belirterek üyelerimize müjde niteliğindeki TİS’e dair bilgileri duyurdu.

Sayın Aycı imza töreninde “Toplu İş Sözleşmesi müzakereleri anayasal bir hak olarak tarafların haklarını gözetecek şekilde, karşılıklı anlayış içinde geçti. Tabi ki müzakereler sırasında çetin geçen pazarlıklar da yaşadık. Uzlaşmayı temin etmek kolay değildi. Her iki taraf ta çalışanlar ve müessesemiz adına orta yolu bulmaya çalıştı. Bazı maddeler yüzünden tıkandığımız anlar oldu. Bu zamanlarda Hava-İş Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal, çetin bir müzakereci olmasına rağmen sağ olsun bizi hep çalışanlar lehine zorladılar. Sonuçta faydalı, çalışanın hakkını hukukunu gözeten bir anlaşma ortaya çıktı” dedi.

Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal; “Uzlaşma yolu ile tüm üyelerimizin taleplerini müzakere sürecine dahil ettik. 53 yıllık sendikamız tarihinde imzalanan en iyi sözleşmelerden birine bugün sizlerinde desteği ile imza atmış bulunmaktayız. Çalışanların beklentilerini karşıladığımız, iş barışı ve huzurunu koruduğumuz yeni dönem toplu iş sözleşmesinin tüm üyelerimize hayırlı olmasını dileriz. Elde ettiğimiz bu kazanımlarla yetinmeyeceğiz, şirketleri baltalamadan, havacılık sektöründe emekçiden yana hak arama davamız meşru ve hukuki mücadeleyle, çalışmalarımızla tam hız devam edecektir. Biz bugün emekçinin yanında olduğumuzu kanıtladık, ilerleyen dönemlerde de her daim emekçiden yana olacağız. 25.Dönem TİS ile elde ettiğimiz başarılar sadece bir başlangıçtır” dedi.

Sendika üyesi personele bir defaya mahsus olmak üzere net 5000 TL. ödenecektir.

Zam oranları; %7 + %6 + %4 +%4 + %4 +%4 (enflasyon oranı daha fazla olduğu takdirde aradaki fark da ödenecektir)

Otel nöbetleri 01.06.2016 tarihinden itibaren kaldırılacaktır.

İlk defa engelli personellerle ilgili sözleşmeye madde eklenmiştir.

Doğum yapan uçuş personelinin, süt izni süresince talep ettiği taktirde alternatif çalışma düzeni eklenmiştir.

Tüm sosyal hak ve yardımlarda artışlar olmuştur.

Diğer tüm detayları ve kazanımları aşağıdaki linke tıklayarak imzalamış olduğumuz TİS ve ek protokollerden inceleyebilirsiniz.

Benzer Haberler

2. Konut Yapı Kooperatifi

DEVAMI

Kadınlar Emeğin ve Gücün Sembolüdür

DEVAMI

9 Temmuz İstanbul İftar Yemeğimiz

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar