14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun!

March 14, 2017

14 Mart 1827’de, II. Mahmut döneminde, Hekimbaşı Mustafa Behçet’in önerisiyle ilk cerrahhanenin, Şehzadebaşı’daki Tulumbacıbaşı Konağı’nda Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulması, Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilir. Okulun kuruluş günü olan 14 Mart, “Tıp Bayramı” olarak kutlanmaktadır.
Hava-iş Sendikası olarak, sağlığımızı emanet ettiğimiz, yaptıkları görevle çok kutsal bir misyon yüklenen sağlık çalışanlarını bugün bir kez daha hatırlayıp, minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bu kutsal görevi icrada birçok zorluklarla karşılaşmalarına rağmen insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunabilmek için gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.
Türk Havayolları bünyesinde çalışan hekim, hemşire ve diğer tüm sağlık personelinin, Türk Hava Yollarına kattıkları değerin, özverili çalışmalarının farkında olup, kendilerini yürekten desteklediğimizi belirtir, sağlıklı, mutlu, huzurlu günler dileriz.

Benzer Haberler

Yeni Havalimanı İstasyon ve Crew Lounge Binası Üye Ziyareti

DEVAMI

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

DEVAMI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar