1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

May 1, 2017

Hava-iş Sendikamız Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, Yönetim Kurulu üyelerimiz ve çalışanlarımız, konfederasyonumuz Türk-iş’in aldığı karar neticesinde bu sene 1 Mayıs kutlamalarının merkezi olan Ankara Tandoğan meydanında ülkemizin dört bir yanından gelen işçi kardeşlerimizle bir arada 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutladı.

Hava-iş Sendikası her sene olduğu gibi bu sene de korkusuzca hak mücadelesi için alanlardaydı. Tandoğan’da sendikamız Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal; “İdeolojik fırsatçılara meydan vermeden, üretenin, emekçinin alın teri soğumadan hakkını alabilmesi için, küresel sömürü düzenini yıkmak için, işçi sınıfın kapitalist sistem içinde boğulmasını önlemek için, işçilerin maruz kaldığı her türlü haksızlığa karşı çıkmak için, bugün yine emekçi kardeşlerimle alanlardayız. Sömürülmeye, emeğin değersizleştirilmesine, işçinin köleleştirilmesine izin vermeyeceğiz. Ekmek, barış, özgürlük, adalet, eşitlik, demokrasi ve dayanışma için en ön safta yerimizi almaya devam edeceğiz” diyerek işçilere seslendi.

Sağlıklı, güvenli, hak ettiğinin karşılığını aldığı, insan onuruna yakışır koşullar da çalışmak her emekçinin hakkıdır. İşçinin, emekçinin mutlu, huzurlu olmadığı bir ülkede gelişmeden, sosyal barıştan söz etmek mümkün değildir. Biz Hava-iş Sendikası olarak emekçi kardeşlerimizin taleplerini dile getirmeye devam edeceğiz, her türlü zorluğa göğüs görerek hak mücadelemizi sürdüreceğiz. Sıkça dile getirdiğimiz gibi adaletsizliği adaletle yeneceğiz.

Din, dil, ırk, siyasi düşünce ayrımı olmaksızın, emek gücüyle yaşam mücadelesi verenler olarak, hak mücadelemizin simgesi olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günümüzü kutluyoruz.

Benzer Haberler

Sendikamız Yönetim Kurulu Teksif Olağan Genel Kuruluna Katıldı

DEVAMI

Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal Ankara Şubemizi Ziyaret Etti

DEVAMI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar