HAVA-İŞ’TEN TÜRK İŞ’E DESTEK

August 7, 2019Sendikamız Hava-İş'in, çatısı altında bulunmaktan onur duyduğu Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu TÜRK-İŞ, kurulduğu günden bu yana ülkemizde tüm çalışanların, emekçilerin, işçinin, memurun kısacası tüm Milletimizin yanında olmuş ve bundan sonra da olacaktır. TÜRK-İŞ’in güzide başkanı Sn.Ergün ATALAY da Ülkemizin yaşadığı her sıkıntıda ve en önemlisi 15 Temmuzda dik duruşunu bozmamış ve söz konusu, "Devletimizin Bekası" ve "Milletimizin refahı" olduğunda herkesin hakkını en ön safta gözetmiş ve korumuştur. Genel Başkanımız Sn.Ergün ATALAY Bey ile ilgili mihnetsiz ithamların, ne Yönetim Kurulumuz ne üyelerimiz ne de Milletimiz nezdinde itibarı bulunmamaktadır.

Türk-İş Camiası olarak bu tarz manipülasyonları, destek veya kaynakları belli olan bazı organların algı operasyonlarını birçok kez yaşadık. Maalesef yürütülen bu algı operasyonunun bir ayağının da Konfederasyonumuz'da bulunan başka bir sendika olması bizi üzmüştür. Bu sendikanın, Türk-İş'in hiçbir başarısında bir cümle veya bir fikir kadar bile emeğinin olmaması, hiçbir Türk-İş Başkanlar Kurulu'na dahi katılmaması tüm sendikalarca aşikârdır. Türk-İş'ten bu kadar uzak durup, Türk-İş'in ve Genel Başkanımızın manipüle edilmesi çok manîdardır. Gayeleri, 1952 den bu yana Ülkemizin ve işçilerin omurgası olan Türk-İş'in gücünü kırarak, kendi istedikleri doğrultuda, şahsi menfaatleri uğruna bu köklü çatıyı yok etmektir. Bu cenah bilmelidir ki; bu söylemler ne Sn.Genel Başkanımıza, ne de Türk-İş'e zarar vermemektedir. Sadece ve sadece aynı çatı altında yol yürüdüğümüz emekçi kardeşlerimize zarar vermektedir. Bilinmelidir ki; Türk-İş her zorlukta ayakta kalmayı başarmış tek köklü İşçi Konfederasyonudur ve çatısı altındaki hiçbir emekçi kardeşimiz, bu oyunlara gelmeyecektir. Genel Başkanımız Sn.Ergün ATALAY, müfterilerin hoyrat girişimleriyle yıpratılamayacağı gibi bundan önceki tüm girişimlerden de güçlenerek çıkmıştır.

 Her zaman demokrasiden yana olan Sendikamız Hava-İş ve Yönetim Kurulumuz adına bir kez daha Değerli Başkanımız Ergün Atalay Bey'in yanında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 

HAVA-İŞ SENDİKASI YÖNETİM KURULU


Benzer Haberler

7-8-9 Nisan İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimimiz

DEVAMI

Online Ücretsiz Beslenme Danışmanlığı

DEVAMI

Antalya Genişletilmiş Temsilciler Kurulu Yapıldı

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar