18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

March 18, 2019

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 104.YILINI KUTLUYOR,
BU ZAFERDE EN BÜYÜK KATKIYI SAĞLAYAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ.

 
104 yıl önce bugün Dünyanın en gelişmiş donanmasına karşı zor şartlarda eşi benzeri görülmemiş bir zafer kazanılmıştır.

18 Mart 1915’te denizde başlayan, galibiyetine kesin gözüyle bakılan ülkeleri yenilgiye uğratan Türk Ordusu, bu galibiyetin verdiği büyük güç ve moralle 25 Nisan’dan itibaren Gelibolu Yarımadası’nda Arıburnu, Conkbayırı ve Anafartalar’da kara savaşlarında da zafere ulaşmıştır.

Çanakkale Savaşları, Türk milletinin birlik ve beraberlik ruhuyla, vatan toprağına karşı duyulan sadakatin ve inancın ortaya konmasıdır. Öylesine güçlü bir direniştir ki, karşısında teknoloji ve teçhizat bakımından son derece donanımlı düşman kuvvetleri bile helak olmuştur. Sekiz buçuk ay çeşitli cephelerde süren bu kutsal savaş ve kazanılan zafer, canlarını vatan uğruna feda eden tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin eseridir.

Kara savaşlarındaki askeri dehası ve üstün komutanlık yeteneği ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu savaşın ardından İstiklal Mücadelesine önderlik etmiş ve Türk Milleti aynı inanç ve azim ile mücadele ederek bağımsızlığına kavuşmuştur.

Bugün bizlere düşen görev şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.

Sadece Çanakkale’de değil, dünden bugüne vatan topraklarımızı korumak için canlarını veren, vatan uğruna şehit düşenleri ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, en derin şükranlarımızı sunuyoruz.

Benzer Haberler

23 Ağustos Başkanlar Kurulu Bildirgesi

DEVAMI

İzmir Şubemiz Bozdağ Gezisi

DEVAMI

Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ı Ziyaret Etti

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar