Basın Açıklamamıza SANSÜR

January 23, 2020

Değerli üyelerimiz,

Şirketin Ocak ayı itibariyle hukuksuz bir şekilde uygulamaya koyduğu Pazar mesai ücretlerinin kaldırılmasına dair sendikamız tarafından konuyla ilgili dava açılmıştır.  

Üyelerimizden uygulamalarını istediğimiz Standart Operasyon Prosedürü maddeleri kabin kokpit fark etmeksizin tüm sivil havacılık otoritelerinin ve şirketin belirlemiş olduğu prosedürler olup hukuksuz ve uygunsuz hiçbir madde içermemektedir. Üyelerimize yaptığımız bilgilendirmeden sonra SOP maddeleri etkin bir şekilde uygulanmaktadır. Desteğiniz bizim için kıymetli olup bu süreci hep birlikte çözüme kavuşturmak için yapmış olduğumuz bilgilendirmeler dışında herhangi bir dedikoduya itibar etmemenizi rica ederiz. Bu uygulamanın sonuç alınıncaya kadar daha aktif ve kararlı bir şekilde gerçekleştirilmesi, mücadelemizin kısa sürede çözüme kavuşmasını sağlayacaktır. Hukuksuz uygulamalara karşı mücadelemiz hem hukuki hem de operasyonel alanda etkin bir şekilde devam etmekte olup süreç ile ilgili bilgilendirmeleri sizlerle paylaşacağız.

06.01.2020 tarihinde yapmış olduğumuz basın açıklaması şirketin tüm engellemelerine rağmen ulusal basında geniş yankı bulmuş, kamuoyu nezdinde de haklı olduğumuz aşikar olmuştur. Geçen süre zarfında şirket, içinde bulunulan hukuksuzlukları durdurmak yerine basında çıkan haberlere sansür uygulatmakla meşgul olmuştur. Basın açıklamasında üyelerimizin haklarının ne şekilde ve kimler tarafından gasp edildiğini anlatmamız şirketin muhteris yetkililerini ne kadar korkutmuş ki oturdukları koltukları kaybetme vehmi bu yöneticileri haklı açıklamalarımızı mahkeme kararı ile sansür etme yoluna sürüklemiştir. Şirket yöneticilerini SANSÜRLE UĞRAŞMAK yerine çalışanların menfaatine olacak uygulamaları hayata geçirmeye davet ediyoruz.

Hukuksuz uygulamalara karşı mücadelemizde yanımızda olan siz değerli üyelerimize gösterdiğiniz özveriden ötürü teşekkür eder, emniyetli uçuşlar dileriz.  

                    
Saygılarımızla
Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)

Benzer Haberler

Özel Dentopia Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

DEVAMI

2. Konut Yapı Kooperatifi

DEVAMI

Çalışma Bakanlığı Denetimi Hakkında Duyuru

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar