29. Olağan Genel Kurul Bilgilendirme

November 3, 2021

Değerli Üyelerimiz; 

29. Olağan Genel Kurulumuzu üyelerimizin desteği ile bir arada bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 

Bu genel kurulumuzu üyelerimizle istişare ederek, bir olarak ve hep bir ağızdan BİZ BİRLİKTEYİZ mesajı vererek tamamlamak en büyük temennimizdi. Bu temennimizi gerçekleştirdiğimizi bugün görmüş olduk. Bu vesile ile tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz.

Değerli Üyelerimiz; 

Geçtiğimiz dört yıllık sürede yaşanan tüm ulusal ve uluslararası ekonomik sıkıntılar, sektörün yaşadığı darboğazlar ve pandeminin getirdiği sorunlara rağmen sizden aldığımız güçle mücadele ettik. Bu sürede imzalanan Toplu İş Sözleşmeleri, Protokoller ve Anlaşmalarla sizlerin başta özlük hakları ve çalışma şartları olmak üzere refahını artırmak üzere gayret ettik. Parolamız işçinin alnının teri kurumadan emeğinin karşılığını alması aynı zamanda müzakere ederek mücadele etmektir. Bu süreçten sonra da yeni dönemimizde sizin vereceğiniz destek ile mücadelemize daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz.

Bizleri havacılık camiasının dışında olmakla itham edenlere inat yeni yönetim listemizde de açıkça görüldüğü gibi bizler havacılığın merkezindeyiz. Kendi dünyalarında bizleri karalamaya çalışan art niyetli tüm kişi ve kuruluşları bir kenara koyarak, muhatabımız olan üyelerimizi referans alarak vereceğimiz  tüm kararlar üyelerimizi mutlu etmekle kalmayacak sendikal hayatın referansı olmaya devam edecektir. 

Değerli Üyelerimiz;

Genel kurulumuz öncesi tüm üyelerimize feragat ettikleri ücretlerin bir kısmının iadesinin müjdesini açıklamıştık. Bu kazanım kesinlikle bir zam değil sizin olanın geri alınmasıdır. Yeni yılda imzalayacağımız Toplu İş Sözleşmesinde de masada olacak konulardan ilki kalan kesinti oranlarının iadesi olacaktır. Sizlerin de desteğiyle masadan yeni kazanımlarla kalkacağız.

Yeni dönemde sendikanız sizlerle birlikte gücüne güç katarak emek mücadelesine devam edecektir. 

Yeni dönemin hayırlı uğurlu olmasını temenni ederiz.


BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ.


Saygılarımızla


Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)            
Yönetim Kurulu
Galeri

Benzer Haberler

10-16 Mayıs Engelliler Haftası

DEVAMI

29. Olağan Genel Kurul Bilgilendirme

DEVAMI

Akotour Yatçılık

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar