Değerli Üyelerimiz

November 15, 2017

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Zafer İnananlarındır!
28. Olağan Genel Kurulumuzu zaferle kazanmış olmanın sevincini yaşıyoruz. Dualarını esirgemeyen, zorlu yollarda bizleri yalnız bırakmayan tüm üyelerime, dostlarıma, sendika çalışanlarıma ve Yönetim Kuruluma değerli katkılarından ötürü teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun.
Herkes bilir ki zafer, inananlarındır. Birlikte inandık, birlikte kazandık!

Zafer Hepimizindir!

Değerli arkadaşlarım, bilmenizi isterim ki öncesinde ve Genel Kurul esnasında da yönetime talip olan diğer aday grubuna ısrarla ilettiğim üzere tüm isteğim, anlaşmazlıkları çözmekti. Gelin bir olalım, birliğimizi daha da güçlü kılalım, dedim sürekli. Anlatmak istediğim, diğer aday grubunun ismine yakışır tavrı, gerçekte bizler sergilemiş olduk. Zeytin dalını uzatan bizler olduk! Bizler, zeytin dalında filizlenecek barış dolu işçi birliğini, 55 yıllık çınar ağacında gölgelendirelim dedik. Dedik; ama elimiz boşta kaldı. Fakat ben rakibim de olsa, davetimize katılmasalar da kendilerini tebrik ediyorum. Çünkü süreç, demokratik bir şekilde işledi ve seçim sonucunda kazanan emekçi oldu. Bizler de, aldığımız görev ve sorumlulukla ayrım yapmaksızın herkesin hakkını sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz.

Benim seçimlere odaklanmış bir mantığım, seçilme gibi bir kaygım olmadığı hâlde seçimler de bitti, artık birlikte yol almak için hiçbir engel kalmadı kanaatindeyim.Diyorum ki sizler de Hava-İş’in çok kıymetli üyelerisiniz, seçilmiş delegelersiniz. Gelin demokratik haklarınızı kullanın. Yönetime vereceğiniz önerge ve desteklerle katkıda bulunun. Çünkü bu sendika esasen ne benim ne de seçilmiş de olsa yönetimimindir. Bu sendika tüm üyelerin, sivil havacılığa emek vermiş tüm havacılarındır.

Ayrı Gayrı Yok!
Kaptanlarım, değerli kabin ekibim, ofis çalışanı arkadaşlarım, biz bir bütünüz! Bizleri madde ve ruh planında ayırmak mümkün değildir! Ayrımcı bir tavır takınmak havacılığa, 55 yıllık emek mücadelesine ihanettir! Değerli üyeler, ekibime ve bana oy verip vermemenizin artık bundan sonra hiçbir farkı yok. Her üyem eşittir benim için.
Ömrümüzün büyük kısmında geçimimizi sağlamak için aynı odalarda görev alıyoruz. Bu odaların havada kokpit yahut kabin olması, yerde hangar veya ofis olması birlikte olmadığımız, birlikte çalışmadığımız anlamına asla gelmez. Çünkü hepimiz aynı aşkla, aynı azimle çalışıyoruz. Aynı gaye, aynı isim, aynı güzel düşünce bizleri bir kılıyor. Birimiz eksik olduğunda ise düzen, birliktelik diye bir şey kalmaz, bu da emekçiye fayda değil zarar verir.

Eksiği Tam Etmeye Geldik!

Değerli çalışma arkadaşlarım, eksiklerimiz de elbette olmuştur; ama gün geçtikçe her olaydan kendimize dersler çıkardık. En büyük eksikliğimiz ise, sizler için verdiğimiz mücadeleyi sizlere iyi aktaramamak oldu. Bu sebeple birlikte sık sık istişare toplantıları, durum analizleri yapmamız gerekir. Bu konuda sizlerden de bir talebim var: Bizimle; iş, sağlık, eğitim ve sosyal konularda iyileştirmek istediğiniz her şeyi paylaşın lütfen. Paylaşın ki bizler de sizlerin memnuniyetinizi artırmak için planlarımızı ona göre düzenleyelim.

Yeni Zaferler İçin Durmak Yok!

Kıymetli kardeşlerim, önümüzdeki dört senede yapacağımız çok şey var. İş sağlığı ve güvenliği konuları yanında çok yeni uygulamalarla iş memnuniyetimizi en üst seviyelere çıkaracak plan ve projeler hazırladık. Sağlık ve eğitim konularında iş yerlerindeki temel eksikleri tespit ettik. Bir emekçi kardeşimin sağlığı ve iş güvenliği, tüm konuların başında gelir. Yeni dönemin en önemli referans noktalarından biri de budur.
Tüm üyelerimizin sosyal ve kültür ihtiyaçlarına cevap verecek yepyeni plan ve programlarla yine sizlere faydalı işlerle sık sık yan yana geleceğimizden emin olabilirsiniz.
Sendikamızı, ülkemiz sivil havacılığını, kalite açısından çok daha üst seviyelere çıkarmak için durum ve öngörü analizleri hazırlayarak gereken çalışmalara da hemen başlayacağız…
Allah’ın izni, sizlerin yardımıyla hayırlı işlerle vatanımıza ve milletimize yine faydalı olmaya devam edeceğiz.
Sevgimi ve saygılarımla.

Muhabbetle, sevgiyle, güvenle, sağlıcakla binlerce yaşa Hava-İş! Binlerce yaşa emekçi kardeşim!

ALİ KEMAL TATLIBAL
HAVA-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI

Benzer Haberler

28. Olağan Genel Kurul Bilgilendirme

DEVAMI

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Hava-İş'i Ziyaret Etti

DEVAMI

Başkanlar Kurulu Bildirgesi

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar