1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

May 1, 2016

Hava-iş Sendikası Yönetim Kurulunun, temsilcilerin, üyelerin ve ailelerinin katılımıyla, konfederasyonumuz Türk-iş tarafından bu sene 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü merkezi olarak seçilen Çanakkale’de, 1 Mayıs bayramını büyük coşkuyla kutladı. İstanbul Hava-İş Genel Merkez’den, Hava-iş Ankara Şube’den ve Hava-iş İzmir Şube’den otobüslerle hareket edilerek Eceabat’a gelen katılımcılar feribotla geçiş yaparak, kortej oluşturup Salı Pazarı’ndan Truva Atı’nın bulunduğu miting alanına doğru sloganlar eşliğinde yürüdüler.

Hava-iş Sendikası teröre rağmen korkusuzca hak mücadelesi için alanlardaydı. Hava-iş Sendikası ekmek, barış, özgürlük, adalet, eşitlik, demokrasi ve dayanışma için en ön safta yerini aldı.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Geçen hafta Çanakkale Kara savaşının 101. yıldönümüydü. 253 bin şehidimiz karşı ki topraklarda yatıyor. Her gün ortalama 6 askerin şehit olduğu bir ülkedeyiz. Şu anda Çanakkale savaşı hala devam ediyor. Katiller bugün Antep’te polislerimizi sivil Vatandaşlarımızı şehit ettiler. Katiller bugün 3 askerimizi şehit ettiler. Dışarıdaki insanlar, hainlerle beraber ülkeyi karıştırmaya devam ediyorlar. Vatan yoksa, ülke yoksa, sendika da yok, parti de yok, dernek de yok, oda da yok. Yaşamak yok. Buradan Türkiye’ye sesleniyorum, hainlere sesleniyorum, onun ağa babalarına sesleniyorum; aklınızı başınıza alın. Bundan 101 yıl evvel yokluklarla, noksanlıklarla savaş yapan dedelerimiz karşıki alanlarda yatıyor. Ülkemizi karıştırmayın, ülkemizi bölmeye gayret etmeyin. Bundan 100 sene evvel dedelerimiz buna fırsat vermedi. Biz vermeyiz, Türk-İş buna izin vermez. Ailelerimiz vermez. Kafamızı kellemizi veririz bu ülke için” dedi. Hava-İş


Benzer Haberler

Maaş Farklarına Dair Zam Protokolü

DEVAMI

Berat Kandilimiz Mübarek Olsun!

DEVAMI

Acı Kaybımız...

DEVAMI

Nasıl Üye Olurum?

Detaylar

Hukuk

Detaylar